תשתית סיבים אופטיים

תכנון, יעוץ, התקנה, בדיקה ומכירה של סיבים אופטיים

אם ברצונכם להגביר את הקצב, להעלות הילוך ולשדרג את תשתיות התקשורת של העסק, כדאי שתפעלו מהר ותעברו לטכנולוגיה אופטית מתקדמת, מגמה שתופסת תאוצה לאחרונה וכאן כדי להישאר.

התקשורת היא אחד האלמנטים החשובים ביותר להצלחת העסק, אין זה סוד. אולם תקשורת רציפה היא תוצר של מיטב הטכנולוגיות בתחום, המאפשרות רמת ביצועים גבוהה, מהירות מקסימלית וזמינות לצד אבטחת מידע מרבית. כאן סיבים אופטיים נכנסים לתמונה והם מספקים מגוון פתרונות תקשורת ייחודיים ולהם יתרונות אשר מתעלים על הפתרונות הקיימים.

מהו סיב אופטי?

תשתית תקשורת אופטית מתקדמת מבוססת בעיקרה על כבל סיב אופטי. הכבל מורכב מחוטים דקיקים של פלסטיק או זכוכית. חוטים אלו הם הסיבים המדוברים כאשר כל כבל מכיל חוטים בודדים או מאות חוטים, בהתאם לגודלו וסוגו. כשמה כן היא, הטכנולוגיה אשר משמשת להעברת המידע ולבניית תשתית התקשורת היא אופטית והיא כוללת את תרגום המידע החשמלי להבזקי אור ולהיפך, והעברתו מקצה לקצה כל זאת ועוד במהירות גדולה ביותר. עבור עסקים כמובן מדובר ביתרון, במיוחד בשל העובדה שכל כבל אופטי יכול לשאת עליו מיליוני שיחות, להעביר אותן ביעילות ובמהירות ממקום למקום ובכך לשפר ולייעל את מערך התקשורת העסקי – ארגוני.

יתרונותיהם של הסיבים האופטיים

 • המגזר העסקי – מוסדי זקוק לפתרונות תקשורת אשר יקנו לו יתרונות ויסייעו לו להתבדל בשוק תחרותי. בין היתרונות של השימוש בטכנולוגיה האופטית נמצאים אלו הבאים:
 • חסינות להפרעות חיצוניות – הסיבים חסינים יותר בפני הפרעות סביבה והפרעות חיצוניות היות ולא פולטים קרינה אלקטרומגנטית. במונחים עסקיים המשמעות היא מניעת ציטוטים, אבטחת מידע גדולה יותר ותקשורת אמינה יותר ברשתות.
 • רוחב פס בלתי מוגבל – לסיבים האופטיים ישנו יתרון נוסף והוא רוחב פס בלתי מוגבל, בעזרתו ניתן להעביר כמות עצומה של מידע ממקום למקום, לשפר ולייעל את מהירות הגלישה ולשמור על יציבות מקסימלית.
 • מרחקי שידור ארוכים – ישנם סוגים שונים של סיבים ביניהם סיבי סינגל מוד אשר מאפשרים טווח שידור ארוך יותר לעומת הכבלים החשמליים ובכך מונעים את הצורך במגברים אחת לכמה עשרות קילומטרים.
 • מזעור מערכות – יתרון נוסף ומשמעותי הוא מזעור המערכות בהן עושים שימוש. ישנן המון פעולות אותן ניתן לבצע בתוך הסיב עצמו ובכך לחסוך מקום לציוד ומערכות תקשורת. כמו כן קוטרם, נפחם ומשקלם של הכבלים נמוך יותר משמעותית, מה שמקל על פרישתם.
 • עמידות – וכמובן שאי אפשר להתעלם מכך שעמידותם של הסיבים גבוהה ביחס לחלופות, יתרון אשר בא לידי ביטוי במיוחד כאשר מדובר בסביבה לחה ורטובה.

התאמה מלאה לצורכי התקשורת שלכם

אין ספק שהשימוש בסיבים האופטיים נעשה פופולרי ביותר בעסקים ובמוסדות ולו רק בגלל היתרונות שהם מציעים. בעזרת השימוש בטכנולוגיה האופטית תוכלו לשפר את התקשורת העסקית מן הקצה אל הקצה וליהנות מתשתית תקשורת יעילה, בטוחה ומהירה יותר במידה משמעותית. אנו באשר תקשורת מתמחים בתכנון, ייעוץ, התקנה בדיקה והיתוך סיבים אופטיים תוך שמקפידים על התאמה מלאה לצורכי התקשורת שלכם ומספקים תמיכה מלאה לכל אורך התהליך.

כבל סיב אופטי הוא הבסיס של כל תשתית תקשורת מתקדמת, והוא מורכב מחוטים דקיקים – שהם למעשה הסיבים. כבלים שונים מכילים מספר קטן או גדול במיוחד של חוטים, ובהתאם הוא משפיע גם על האופן שבו פועלת הטכנולוגיה ועל מעבר המידע ברשת. בתכנון תשתית סיבים אופטיים חשוב להבחין בין כל החלופות הקיימות ולקבל החלטות חכמות ונכונות שיסייעו ליצירת תשתית איכותית ומתקדמת. חברת אשר תקשורת מלווה בעלי ארגונים בתכנון הפתרונות האידאליים עבורם, כדי להבטיח מעבר יעיל של מידע לצד תקשורת יעילה ואיכותית על פי צרכי העסק.

 

סיבים אופטיים

 

אחת הטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום העברת המידע והתקשורת אלו הם סיבים אופטיים. אם אינכם יודעים במה בדיוק מדובר, מהם סיבים אופטיים וכיצד טכנולוגיה זו מייעלת את חייכם, הנה כל הפרטים שיעזרו לכם לקבל תמונה רחבה יותר.

כולנו כבר רגילים לרעיון של העברת מידע ממקום למקום, הוא קיים כבר כמעט אלפיים שנה. כאשר אנו מדברים בטלפון נייח, כבל תיל נושא את הקול שלנו אל עבר שקע הקיר ומשם, כבל אחר מעביר אותו אל תחנות טלפוניות מקומיות. טלפונים סלולריים עובדים בצורה שונה. הם מקבלים ומוסרים מידע באמצעות גלי רדיו, שאינם נראים לעין בלתי מזויינת, טכנולוגיה זו נקראת תקשורת אל חוטית היות והיא לא עושה שימוש בכבלים כלל. סיבים אופטיים, הנחשבים לטכנולוגיה מתקדמת השונה לחלוטין מן השתיים הקודמות, יכולים להעביר את המידע ממקום למקום בפחות מכמה שניות בודדות על ידי כך ששולחים מידע מקודד לתוך אלומת אור. למעשה הם מעבירים שיחות טלפון תוך שנעזרים במהירות האור.

מהם סיבים אופטיים?

כבל אופטי מורכב מהמון חוטים דקים מאוד של זכוכית או פלסטיק, חוטים אשר נקראים סיבים אופטיים. כבל אחד יכול לכלול סיבים בודדים או מאות סיבים בו זמנית, תלוי בסוגו או גודלו. רק על מנת לסבר את האוזן, כל חוט או אם תרצו – סיב אופטי אחד אומנם דק יותר משערה של בן אדם, אך הוא יכול לשאת עליו עשרות אלפי שיחות טלפון. כתוצאה מכך, כבל אופטי ובו מאות סיבים, יכול לשאת עליו מיליוני שיחות ממקום למקום בקלות וביעילות.

הטכנולוגיה של סיבים אופטיים

הטכנולוגיה בה נעשה שימוש על מנת להעביר את המידע ממקום למקום היא אופטית, כלומר מבוססת על אור. אנו ננסה לפשט את העניין עבורכם – נניח שהייתם רוצים להעביר מידע מהמחשב שלכם אל מחשב של חבר המתגורר במורד הרחוב בעזרת טכנולוגיה אופטית. הייתם צריכים לחבר את המחשב שלכם אל לייזר שיכול להמיר את המידע החשמלי שנמצא על המחשב להבזקי אור. הלייזר יעביר את המידע לכבל האופטי במהירות גדולה, הם ינועו במורד הכבל ויגיחו מצדו השני של הכבל ישר אל המחשב אליו הועבר המידע. כמובן שהמחשב השני צריך מנגנון אשר יאפשר לו להבין את הבזקי האור ולתרגם אותם בחזרה למידע חשמלי.

אז איך סיבים אופטיים עובדים בעצם?

הפוטונים (חלקיקי אור) מועברים דרך הכבל האופטי, כאשר תנועתם דומה לקפיצות בלתי פוסקות תוך שהם מתנגשים ללא הרף בדפנות הצינור. היה אפשר לצפות שהאור ידלוף החוצה כאשר הוא בא במגע עם הכבל, החוט או הצינור, אך הדבר נמנע בשל העובדה שמדובר בצינורות פלסטיק או זכוכית המונחים בזווית אשר יוצרת השתקפות. להשתקפות זו יש אפקט של מראה ולה יכולת של החזרת אור וכך למעשה האור נשמר בתוך הצינורות ואף מגיע אל יעדו הסופי. הגורם השני העוזר לשמור את האור בתוך הצינור הוא מבנה הכבל עצמו. הכבל מורכב משני חלקים שונים – ליבה ומעטפת. החלק של הליבה הוא החלק שבו האור עובר כאשר המעטפת נמצאת בחלקה החיצוני של ליבת הכבל ועשויה משכבה נוספת של זכוכית. תפקידה של המעטפת הוא לשמור את האותות שמעוברים על ידי האור בתוך חלקו המרכזי של הכבל.

הסוגים השונים של סיבים אופטיים

כאמור אלומות האור, על המידע שהן מכילות, יכולות לעבור ממקום למקום באמצעות סיבים אופטיים, כאשר הסוגים השונים של הסיבים יקבעו את האופן שבו המידע יועבר. ישנם סיבים פשוטים ולהם ליבה דקה מאוד בהם כל האותות מועברים ישר וללא קפיצות והם מתאימים בעיקר לטלוויזיה בכבלים, להעברת שיחות טלפון או לאינטרנט. סוג אחר של סיבים אופטיים מאפשר לאור לעבור דרכו תוך שהוא מנותב למסלולים שונים. סיבים אלו, אשר הנם גדולים יותר, מיועדים בעיקר למרחקים קצרים והם משמשים כדי לחבר בין רשתות מחשבים.

הטכנולוגיה של סיבים אופטיים נחשבת למתקדמת במיוחד ומלבד תחום התקשורת נעשה בה גם שימוש בעולם הרפואה. כדי לדעת, מהם הסיבים שמתאימים לצרכים שלכם, מומלץ לפנות לחברה מקצועית שזהו תחום התמחותה ולקבל ייעוץ והכוונה.

תשתית סיבים אופטיים

 

תשתית סיבים אופטיים – היתרונות המרכזיים

באופן כללי נוכל לזהות מספר יתרונות בולטים לתכנון והתקנת תשתית סיבים אופטיים בארגון:

 • סיבים אופטיים חסינים יותר בפני הפרעות חיצוניים, מה שמסייע במלאכת אבטחת המידע
 • רוחב פס בלתי מוגבל מסייע למעבר נוח ויעיל של מידע, גם בכמות גדולה מאוד
 • סיבים מסוימים מאפשרים לנו לשדר מידע גם למרחקים ארוכים יותר
 • הסיבים עוצמתיים ועמידים יותר, בוודאי בהשוואה לחלופות הקיימות

יתרונות אלה משמעותיים מאוד, ובמגזר העסקי הם אלה שמאפשרים לעסק לפעול בצורה חלקה, ללא הפרעות וללא עיכובים. כדי לעשות את זה נכון מומלץ להיעזר באנשי מקצוע עתירי ידע וניסיון, אלה שיודעים לאפיין את דרישות המערכת, לשרטט את המערך האידאלי ולהקים תשתית איכותית שמספקת את המענה לכל צרכי המערכת. רק בדרך הזו תוכלו ליהנות מפתרונות איכותיים ונכונים שיבטיחו לעסק שלכם התנהלות תקינה ורציפה, ויכולת נוחה להעביר מידע במהירות, בכל גודל ולכל עמדת קצה.

 

תשתית סיבים אופטיים - צוות של מומחים

חברת אשר תקשורת מנוסה בתכנון תשתית סיבים אופטיים ובהתקנתה באופן מקצועי וללא פשרות. עם אנשי צוות מנוסים והקפדה על תקני האיכות המחמירים ביותר, זוהי הדרך האידאלית להגדיר יעדים ברורים ולהגיע אליהם באופן הבטוח והיעיל ביותר. כך תתנהל התקשורת בארגון עם מינימום תקלות, וכך תוכלו להבטיח גמישות מקסימלית בהתאם לדרישות העסקיות שלכם. השימוש בסיבים אופטיים פופולרי היום יותר מאי פעם, ובצדק רב, ועם התמיכה המקצועית המלאה לכל אורך הדרך ניתן לתכנן, להתקין ולתחזק מערכת חזקה ויעילה לתועלת הארגון כולו.

התקשורת המודרנית מאפשרת לנו לנהל קשרים לא רק עם החברים הקרובים והקולגות שלנו, אלא גם עם לקוחות מרוחקים ואף עם אלה שנמצאים מחוץ לגבולות ישראל. אחת הסיבות העיקריות לכך היא השימוש בסיבים אופטיים כבסיס מהותי לפתרונות התקשורת המרכזיים, ובפרט לפתרונות כמו אינטרנט וסלולר. כך אנחנו שולחים תמונות וסרטונים במהירות, ומתכתבים באמצעות הדואר האלקטרוני בתוך רגעים. קבלן סיבים אופטיים יעזור לכם לתכנן את הפתרון האידאלי עבורכם, ועם הניסיון הרב של חברת אשר תקשורת תוכלו לקבל את כל ההחלטות הטובות ביותר לטובת הארגון שלכם.

קבלן סיבים אופטיים – למה הוא נחוץ?

היום ברור לחלוטין כי קבלן סיבים אופטיים מסייע לנו בתכנון והתקנת תשתית תקשורת מתקדמת, כאשר הסיבים האופטיים מעניקים לנו שורה של יתרונות:

 • סיבים אופטיים מעבירים מידע מנקודה אחת לאחרת במהירות בלתי נתפסת
 • סיבים אופטיים נחשבים לבטוחים יותר מכל פתרון אחר
 • מבנה הסיבים האופטיים מקשה על גורמים זרים לשאוב מידע בניגוד לרצונכם ולדעתכם
 • סיבים אופטיים מאפשרים לנו להעביר מידע באופן דו-כיווני

תשתית המבוססת על סיבים אופטיים היא תשתית איכותית מאוד, ואין ספק שמדובר בפתרון ייחודי שמאפשר לנו להעביר ולקבל מידע מהר ובטוח יותר מאי פעם. כדי לנצל את יתרונותיה של התשתית הזו ולהגיע לביצועים מצוינים חשוב להיעזר בשירותיו של קבלן סיבים אופטיים; מומחה המנוסה בתכנון והתקנת פתרונות מחשוב מתקדמים. כך תוכלו ליהנות מרוחב פס גדול במיוחד, להעביר מידע רב בזמן קצר, להגן על המידע בצורה טובה יותר ולמנוע הפרעות חיצוניות שונות.

קבלן סיבים מקצועי אופטיים 

הסיבים האופטיים בהחלט שינו את העולם, ובפרט הם שינו את האופן שבו אנחנו מתקשרים. באמצעות קבלן מקצועי בתחום הסיבים האופטיים תוכלו גם אתם ליהנות מהעברה מהירה של נתונים, וכן מאבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר. עם חברת אשר תקשורת תוכלו לתכנן את המערך הנכון עבורכם, וכן לקבל מגוון שירותים בתחומים שונים, בהם טלפונים, מחשוב, מערכות מתח נמוך וסיבים אופטיים. בזכות הניסיון הרב של אנשי הצוות תוכלו להבטיח התקנה מושלמת ותחזוקה שוטפת לכל אורך הדרך, תוך הקפדה על שירות מצוין ואיכותי.

לפרטים נוספים אודות הפתרונות שאנו מציעים לכם בתחום צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם למצוא את הפתרון המתאים ביותר עבור העסק שלכם..

סיב אופטי תקשורת

התקשורת בין המחשבים השונים היא תשתית קריטית לכל חברה בעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים, וכשבכל עסק ובכל ארגון מועברות כמויות גדולות של דאטה לצורך ההתנהלות השוטפת. עם סיב אופטי תקשורת מהירה ואמינה לחלוטין הופכת למציאות, ובהתאם יותר ויותר גופים עוברים להשתמש בתשתית שכזו. התקנת סיבים אופטיים מחייבת ניסיון ספציפי ובקיאות מעמיקה, ולכן כדאי להפקיד אותה בידיים המקצועיות של אשר תקשורת, אחת החברות המובילות בתחום זה בישראל.

איך בזכות סיב אופטי תקשורת המחשבים משתדרגת?

 

 • העברת כמויות גדולות מאוד של Data - בזכות רוחב הפס. מאחר שמהפכת המידע הובילה לכך שכאמור בכל חברה משתמשים מדי יום בנתונים רבים מאוד, זהו יתרון משמעותי במיוחד.
 • העברת מידע למרחקים גדולים - במרבית המקרים גם ללא צורך בפתרונות הגברה.
 • אבטחת מידע מעולה - סיבים אופטיים לא פולטים קרינה אלקטרומגנטית ובהתאם כל ה-Data שעוברת בתוכם חסויה מפני ציתותים.
 • חסינות - הן ביחס לרטיבות והן בפני פגעי מזג אוויר.
 • משקל נמוך - בהשוואה לכבלי נחושת. גם נפח כבלי התקשורת נמוך יותר בהשוואה לתשתיות התקשורת האחרות.

 

תכנון מדויק, ביצוע מוקפד

תשתית אופטית בנויה באופן דומה למערכת הראייה, שקולטת אותות אופטיים וממירה אותם לאותות חשמליים (על-מנת שהמוח ירכיב מהם "תמונה"). תקשורת אופטית ממירה דאטה לאותות אופטיים, כלומר אור, מעבירה אותם בתוך הסיבים האופטיים, ואז קולטת אותם בצד השני ומתרגמת אותם בחזרה לכדי מידע.

המרכיבים העיקריים במערכת הם משדר, תווך ומקלט. בהתאם לצורך ייעשה שימוש גם במגברים אופטיים, מעבדים, מצמדי סיבים אופטיים, מתגים, מבודדים, מסננים ורכיבים נוספים.

על-מנת שבזכות כל היתרונות של סיב אופטי תקשורת המחשבים בארגון או בעסק תשתדרג באופן מיטבי חשוב לוודא שההתקנה תבוסס על תכנון מדויק ועל ביצוע מוקפד - אשר תקשורת אמונה על מציאת הפתרונות המיטביים בהתאם לצרכים הספציפיים של כל לקוח, ועל פריסה מדויקת של הסיבים ושל שאר הרכיבים. שירות נוסף הוא חידוש תשתיות אופטיות ותחזוקתן על-מנת שהמערכת תתפקד באופן מיטבי לטווח הארוך. את כל השירותים אנחנו מספקים באחריות מלאה ומתוך מחויבות אמיתית להצלחת העסק או הארגון.

תשתיות אופטיות מתקדמות

התקופה הנוכחית הוגדרה זה מכבר כעידן המידע, ואכן אין כמעט ארגון או עסק שלא מסתמך על נתונים בהיקף עצום לצורך פעילותו. העברת כל ה-Data ובאופן כללי התקשורת בין המחשבים מחייבות פתרונות יעילים מאוד - ובפרט תשתיות אופטיות מתקדמות. על-מנת להפיק מתשתית שכזו מקסימום תועלת, חובה להפקיד בידיים מקצועיות ומנוסות. לאשר תקשורת ניסיון רב בהקמת מערכי תקשורת אופטיים, תחזוקתם ושדרוגם, עם מגוון רחב של ארגונים ועסקים.

היתרונות העיקריים של תשתיות אופטיות מתקדמות

תשתית אופטית היא חלופה רבת יתרונות הן לרשתות תקשורת קוויות והן לאלה האלחוטיות. היתרונות העיקריים שלה הם:

 

 • יכולת להעביר כמויות גדולות מאוד של מידע - בזמן קצר מאוד.
 • פתרון שניתן ליישם בכל מקום – גם כשנדרשת העברת מידע למרחק גדול יחסית גם במקומות שבדרכים אחרות לא ניתן או קשה מאוד לפרוס בהן מערכת תקשורת.
 • מינימום אובדן מידע.
 • מקסימום אבטחת מידע - בניגוד לרשתות תקשורת אחרות, ציתות לסיבים אופטיים הוא אתגר מורכב במיוחד. 
 • התשתית לא חשופה להפרעות אלקטרומגנטיות - ובהתאם איכות העברת ה-Data. בנוסף הסיבים האופטיים גם לא מייצרים הפרעות לסביבה.
 • תופסת מעט מקום - שילוב מדויק עם הקונפיגורציה הקיימת של המערכת.

 

הפתרון המתאים ביותר לצרכים שלכם

תשתיות אופטיות מתקדמות מבוססות על פריסת סיבים אופטיים - חוטי זכוכית אשר מעבירים אור מקצה אחד לשני ובדרך זו משנעים מידע דיגיטלי, כאמור בקצב מהיר מאוד ובאיכות גבוהה. תשתיות אלה מאפשרות לנו למצוא פתרונות מתקדמים ומשתלמים במיוחד בתחומי הטלפוניה, הכריזה, רשתות מחשבים ועוד ועוד. אשר תקשורת פועלת בכל רחבי הארץ ומספקת ייעוץ, שירות, התקנה ושדרוג רשתות, באמצעות תשתיות אופטיות מובחרות. התמהיל המרשים של לקוחות החברה - שכולל בין השאר את מכון התקנים, את בזק, תחנות לייצור חשמל בגז טבעי, שורה ארוכה של קיבוצים ועוד - הוא העדות המשכנעת ביותר ליכולות הגבוהות שלנו. בנוסף העבודה על פרויקטים מורכבים מסוגים שונים, כולל כאלה שהתאפיינו בקנה מידה גדול מאוד, מקנה לנו את היכולת להתמודד בהצלחה עם כל אתגר, ולמצוא תמיד את הפתרונות המיטביים בדיוק לפי הצרכים הספציפיים שלכם.

מעוניינים בשדרוג תשתיות קיימות?

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

We can connect you BETTER

מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:

עוד בנושא

מ יו"ר ומנכ"ל קבוצת
X

מעוניינים בשדרוג תשתיות קיימות?

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

We can connect you BETTER

מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:

Translate »