רשת מחשבים לחברות ועסקים

בעידן הטכנולוגי, המחשבים הפכו להיות חלק מרכזי מהעסק, אולם כדי לייעל את פעילותם ועל מנת לחסוך באמצעים, חשוב כי כולם יהיו מחוברים לאותה הרשת. מהי רשת מחשבים ומה תפקידה במשרד המודרני? להלן כל הפרטים.

אם ננסה לפשט את הנושא, הרי שרשת המחשבים היא הדרך בה מחשבים מתקשרים זה עם זה. ניקח לדוגמה את רשת האינטרנט אליה מחוברים כמעט כל המחשבים בעולם ובשל כך אנו יכולים לשלוח מיילים, לשתף מידע וכיוצא בכך. לבד מרשת האינטרנט ישנן רשתות מקומיות, אלו נפוצות בעיקר במשרדים או בארגונים בהם נעשה שימוש במחשבים רבים. גם רשתות אלו משמשות לשיתוף מידע או לשימוש במשאבים פנים ארגוניים, כאשר בפועל הרשתות המקומיות נחלקות לשני סוגים עיקריים והם רשת חוטית ורשת אלחוטית.

מה ההבדלים בין רשת חוטית לאלחוטית?

רשת חוטית כשמה כן היא, מקשרת בין המחשבים באמצעות חוטים או יותר נכון לומר כבלים מיוחדים הנקראים כבלי רשת. לעומת רשת חוטית, רשת אלחוטית מייתרת את הצורך באותם כבלים, היות והיא מבוססת על נתב אלחוטי ועל שידור גלי רדיו כך שכל מחשב הנמצא בטווח הקליטה והשידור שלה יכול להתחבר. שתי הרשתות למעשה מקשרות כל אחת בדרכה בין כלל המחשבים במתחם ובינם לבין משאבים או ציוד כדוגמת סורק או מדפסת. מלבד החיבור בין המחשבים, רשת המחשבים המקומית מחוברת אל נתב האינטרנט (הראוטר) ועמה כל אביזרי המחשוב השונים.

יתרונות וחסרונות של הרשתות השונות

רשת מחשבים חוטית הנה מאוד אמינה, חסינה מהפרעות, עובדת במהירות מקסימלית וניתן לחבר אליה ציוד קצה. עם זאת, חסרונה הוא בכבלי הרשת אשר מחברים בין המחשבים והציוד אשר עלולים הן להוות מכשול והן מפגע אסתטי. כדי להתגבר על החיסרון הומצאה הרשת האלחוטית אולם גם היא לא חפה מחסרונות. מדובר אומנם במנגנון נוח היות וכל מחשב יכול להתחבר את רשת זו כל עוד הוא נמצא בטווח הקליטה והשידור שלה. עם זאת, רשת אלחוטית פחות אמינה, יכולה לגרום להבדלים ברמת הקליטה של מחשבים הנמצאים בחדרים מרוחקים ולרוב נחשבת לאיטית יותר. כמו כן, היא יותר חשופה להאזנות ולגלישה של משתמשים לא מורשים.

מילת המפתח: תכנון מעמיק

היות ורשת המחשבים בה עושים שימוש יכולה להשפיע על פעילותו השוטפת של העסק חשוב להגיע לבחירות נכונות אשר ישרתו את הצרכים שלכם. וכמו בכל פרויקט אותו יש לבצע בצורה יסודית ומדויקת, התכנון מהווה שלב עיקרי וקריטי בטרם התקנת רשת מחשבים. אנו באשר תקשורת בעלי ניסיון בתחום ולכן נציע לכם פתרונות אשר מבוססים על תכנון מעמיק ואפיון הצרכים של העסק או הארגון. בעזרת הרשת המתאימה, תוכלו לחסוך במשאבים, לשפר את הביצועים העסקיים וליהנות מפתרון התפור למידותיכם בדיוק.

לפרטים נוספים אודות פתרונות התקשורת הזמינים עבורכם באשר תקשורת צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

מעוניינים בשדרוג תשתיות קיימות?

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

We can connect you BETTER

מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:

עוד בנושא

מ יו"ר ומנכ"ל קבוצת
X

מעוניינים בשדרוג תשתיות קיימות?

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

We can connect you BETTER

מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:

Translate »