סיבים לא רק בתזונה

לא רק התזונה שלנו מורכבת מסיבים כי אם גם מוצרי הטקסטיל שלנו ובמקרים רבים גם התקשורת בה אנו משתמשים כדי לתקשר אחד עם השני. מהם סיבים אופטיים ומה הקשר בין תקשורת למהירות האור? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

כאשר אנו חושבים על סיבים מיד עולה בראשנו אסוציאציות שונות, בין אם על אחד הרכיבים החשובים ביותר בתזונה שלנו והוא סיבים תזונתיים ובין אם על הבגדים אותם אנו לובשים. אולם מה שרבים אינם יודעים הוא שגם בעולם התקשורת קיימת מודעות לחשיבותם של סיבים ותפקידם לא פחות חיוני לאיכות החיים. למעשה הסיבים האופטיים הם שם נרדף לקדמה וחדשנות ובעזרתם ניתן להוביל את העסק להצלחה וליהנות משפע של יתרונות. מהם הסיבים האופטיים וכיצד הם קשורים לחיינו? במה הם שונים מטכנולוגיות שונות ומיושנות יותר וכיצד הם משפיעים על אורח חייכם? אתם שאלתם, אנחנו עונים.

ההבדל בין סיבים טבעיים ומלאכותיים

כאמור אם נכנס לעומקם של דברים, הרי שישנם שני סוגים עיקריים של סיבים, סיבים המגיעים ממקור טבעי וסיבים מלאכותיים שהנם תוצרת ידיו של האדם. הסיבים הטבעיים מגיעים מבעלי חיים, ממקורות צמחיים וממינרלים, ביניהם צמר, משי, כותנה, פשתן, קנבוס, יוטה ועוד. בעוד שסיבים מלאכותיים כשמם כן הן, אינם נוצרים בטבע אלא במעבדה. היות וייצורם הוא תהליך יותר יקר, האדם החל לייצר סיבים סינתטיים בעלויות נמוכות יותר ובכמות זמינה יותר לשימוש. המלאכותיים גם הם נחלקים לשני סוגים והם סיבים מפולימרים אורגניים, אשר עוברים תהליך המסה ללא שינוי במבנה הכימי שלהם. הסוג השני הוא סיבים מחומרים אנאורגניים כמו למשל צמר סלעים או סיבי זכוכית. הסיבים האופטיים עשויים מזכוכית ולכן הם נמנים על הסוג של הסיבים המלאכותיים.

סיבים אופטיים

לסיבים יש תכונות פיזיקליות אשר מהוות יתרון בעת השימוש בהם. ביניהן ניתן למצוא יכולות התארכות, גמישות, ספיחת נוזלים, תגובה לחום, יכולות בידוד ומוליכות חשמלית. יתרונות אלו הפכו את השימוש בסיבים לנפוץ גם בתחום התקשורת, בעגה המקצועית אלו נקראים סיבים אופטיים. תחום התקשורת מאוד דינמי ומדי זמן מה ישנן טכנולוגיות חדשות אשר יוצאות אל השוק ומטרתן פשוטה אך נחוצה: לייעל את עולם התקשורת, לרבות התקשורת המוסדית-ארגונית. למי מכם שאינו מכיר הסיבים האופטיים הנם טכנולוגיה מתקדמת אשר הופכת את התקשורת בין מחשבים למאוד אמינה, יציבה, מאובטחת, מבודדת ועמידה, מה ששינה את התחום מן הקצה לקצה ופתח דלת לעולם שלם של אפשרויות.

טכנולוגיה פורצת דרך וחדשנית

הטכנולוגיה האופטית נחשבת לדבר הבא בתחום התקשורת וכיום היא נפוצה במגזר הפרטי והעסקי ובעיקר אצל מי שרוצה לייעל את מערך התקשורת שלו במידה משמעותית. אם בעבר הייתה התקשורת הארגונית מבוססת על מרכזיות מסורתיות כיום הטכנולוגיות מפותחות יותר. טכנולוגיה זו מבוססת על כבל אשר מורכב מחוטים ממש דקיקים, הלא הם הסיבים, העשויים זכוכית או פלסטיק איכותי. בכל כבל ישנו מספר שונה של חוטים, בהתאם לגודלו של הכבל וקוטרו ובאמצעותם ניתן להעביר מידע רב ממקום למקום, תוך שמשתמשים לשם כך במהירות האור. בניגוד לטכנולוגיות ישנות יותר, התקשורת האופטית כוללת יתרונות רבים החל ברוחב פס בלתי מוגבל ועמידות גבוהה יותר, דרך מרחקי שידור ארוכים ומזעור המערכות ועד לחסינות מקסימלית בפני הפרעות חיצוניות.

לסיכום,

נאמר כי עולם התקשורת עבר שינויים רבים בעשורים האחרונים וטכנולוגיות שונות ומגוונות החלו רוקמות עור וגידים ומשנות את מערך התקשורת במידה משמעותית. כיום המערכות המתקדמות ביותר הן אלו שמבוססות על הטכנולוגיה האופטית ובכללה נמצאים הסיבים. טכנולוגיות אלו מאפשרות לעסקים ולארגונים ליהנות מיתרונות שלא היו מנת חלקם קודם לכן, כאשר עשו שימוש בטכנולוגיות ישנות יותר. יותר מכך בעזרתה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום, כל עסק, ארגון, משרד או מוסד לימוד יוכלו לזכות להתאמה אישית לצרכים ולמערך תקשורת המותאם כמו כפפה ליעדיהם ומטרותיהם.

מעוניינים בשדרוג תשתיות קיימות?

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  We can connect you BETTER
  מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:

  אולי יעניין אתכם

  מ יו"ר ומנכ"ל קבוצת
  X

  מעוניינים בשדרוג תשתיות קיימות?

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   We can connect you BETTER
   מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support